Hakkımızda

Merak edip buraya kadar geldiyseniz öncelikle tekrardan merhabalar 🙂

Uzay Çağında Yolculuk, beş lise iki üniversite öğrencisinden oluşan, Youtube ve Twitch üzerinde canlı yayınlarla bilim anlatıcılığı yapan ve hem websitesinde hem de Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya platformlarında içerik üreten bir ekiptir.

2020’den beri…

Uzay Çağında Yolculuk ekibi 2020 yılının Ağustos ayında kurulmuş olup kurulduğu günden beri gençliğinin verdiği azim ve heyecanla çalışmalara devam etmektedir.

Onlarca Yayında… Yüzlerce Saat Tecrübe

Uzay Çağında Yolculuk kurulduğu ilk günden itibaren hem kendi platformlarında hem de içerik ürettiği benzer platformlardaki bilim anlatıcılarıyla ortak yayınlar yapmıştır, yapmaya devam etmektedir.

Bir yerlerde inanılmaz bir şey keşfedilmeyi bekliyor. – Carl Sagan

Nasıl Kurulduk ?

Uzay Çağında Yolculuk ekibi tamamıyla online ortamda, ortak ilgi alanları olan “uzay” aracılığıyla tanışmış ve bir araya gelmiştir. Tanıştıkları günden itibaren ilgi duydukları “uzay sektörü” hakkındaki gelişmeleri takip etmiş ve birbiri ile fikir alışverişinde bulunmuştur. Ne yazık ki ülkelerinde bir zayıf nokta olarak gördükleri “uzay haberciliği” ve “bilim anlatıcılığı” konularında çalışmalara başlamıştır.

Vizyonumuz

Ülkemizde bulunan insanları, özellikle yaşımız gereği daha rahat hitap ettiğimizi düşündüğümüz gençleri uzay keşfi hakkında en doğru şekilde bilgilendirmek.