Uzay Çağında Bir Websiteye Hoş Geldiniz. Daha Fazla İçerik İçin Bizi Sosyal Mecralardan Takip Edebilirsiniz.

HAKKIMIZDA

Uzay Çağında Yolculuk Açık Bilim İletişim Platformu 2020 yılında Dünya üzerindeki bütün roket fırlatmalarını canlı ve Türkçe olarak yayınlamayı amaç bilerek kurulmuş bir bilim platformdur. Lise ve Üniversite öğrencilerinden oluşan Uzay Çağında Yolculuk ekibi bugün bütün sosyal medya mecralarında bilim anlatıcılığı yapmaktadır.

Kurulduktan bir yıl sonra Türkiye Uzay Ajansı’na ziyarette bulunan ekip 2022 yılında Türkiye’nin en büyük roketçilik buluşması olan Uzay Günleri: Artemis etkinliğini düzenleyen iki topluluktan birisi olmuştur. Ekip 2023 yılında ise Türkiye’nin en büyük uzay sektörü buluşması olması hedeflenen Uzay Çağında Bir Vadi etkinliğini düzenlemeye hazırlanmaktadır.

Görev kontrol, burası Uzay Çağında Yolculuk ekibi. Bizler çevresinde tüm yaşananlara rağmen başını gökyüzüne kaldırabilmişleriz. Hayallerini yükseklerde tutanlarız. Bu kanalda dünyadaki uzay sektörüne dair her şeyi konuşuyoruz. Çayını, kahveni kap gel. Seni de aramıza bekliyoruz. Belki gece 3’te bir Starlink fırlatmasına, belki öğle arasında izlemelik bir video’ya, belki de Türkiye’nin canlı yayınlanacak ilk roket fırlatmasına…

Sosyal Medya Hesaplarımız