Ekiple Tanış

Uzay Çağında Yolculuk

Oğuz ÖZKAN (HAKKOR)

Selamlar ben Oğuz ÖZKAN. Gebze Teknik Üniversitesi Fizik bölümü öğrencisiyim. Aynı zamanda model roketçilikle uğraşıyorum ve TürkNesil Roket Takımının kaptanıyım. Uzay Çağında Yolculuk kurulduğundan beri ekipte yer alıyor ve genellikle yayınlarla ilgileniyorum.

Doğukan KOÇOĞLU

Merhaba ben Uzay Çağında Yolculuğun kurucusu Doğukan Koçoğlu. Bir genç olarak büyük bir zevkle bu platformda dostlarım ile beraber insanlara, özellikle de gençlere roketleri, uzay keşfini, uzay görevlerini, uzay araçlarını ve uzay araştırmalarını anlatıyorum.

Dorahan KARAKÖSE

Merhabalar ben UÇY’den Dorahan, 17 yaşındayım ve İstanbul’da yaşamaktayım. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesinde 3. sınıf olarak eğitim hayatıma devam etmekteyim. Hobilerim genel olarak Bateri çalmak, müzik dinlemek, video oyunları oynamak ve Uzay (Bilim) hakkında araştırmalar yapmak. Hayatımın ilerleyen kısımlarında Uzay Mühendisliği bölümünden mezun olup uzay araçları üreten bir şirkette çalışmak istiyorum.

Emir Han BULUT

Selamlar ben UÇY’den Emir Han, 16 yaşında olup İstanbul’da yaşayan bir lise öğrencisiyim. UÇY ‘de ise genelde video metni yazımıyla uğraşmaktayım… Ve bu kadar, buraya detay öğrenmek için geldiysen üzgünüm, bende detay yok :d

Kutay ÇAĞLAYAN

Merhabalar ben UÇY’den Kutay, 16 yaşındayım ve Manisa’da yaşamaktayım. Fatih Anadolu Lisesinde 10. sınıf olarak eğitim hayatıma devam ediyorum.
Uzay Çağında Yolculuk’ta video metin – görsel, sosyal medya hesapları, genel sunum tasarımları ve website ile uğraşmaktayım. Bunlara ek olarak 3D tasarım ile de uğraşıyorum.
Hobilerim ise genel olarak bisiklet sürmek, müzik dinlemek, 3D tasarım yapmak, edebi metinler okumak ve uzay – tarih hakkında araştırma yapmaktan oluşuyor.
Ömrümün ilerleyen yıllarında roket motoru gibi alanlarda çalışma yapmak istiyorum. Ayrıca, koyu bir Nazım Hikmet hayranıyım 😀

Anıl ANAYURT

Selamlar ben UÇY’den Anıl 16 yaşındayım, İstanbul’da yaşayıp, İstanbul’da bir liseye gitmekteyim. Videoların seslendirmesiyle genelde reklam ve İletişim kısmına bakıyorum. Aramızda kalsın ekibin gizli forvetiyim 😀

Oğuz Kaan Oğuz (ARUDA)

Selamlar ben UÇY’den Oğuz Kaan. 20.9 yaşındayım. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü okumaktayım. Uzaya hep ilgim vardı ama asıl ilgilenmem 2020 Nisan-Mayıs aylarında başladı ve katlanarak arttı.